naruxhina
Sannin
 Din: departe de casa:P
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 779
|
|
iata ca vam pus si cap 5 pe care nu il citeste nimeni
cap.5 Intalnirea
In acea dimineata Hinata Hyuuga, sakura Haruno si Ino Yamanaka se indreptau spre cimitir. -fetelor ati ales niste flori foarte frumoase.Sunt perfecte, lui Naruto sigur ii vor placea. zise Ino. -Ai dreptate... Dar Hinata, nu crezi ca ai exagerat un pic? -De ce???... zise Hinata cu privirea la pamant. Hinata se ducea in fiecare zi la mormantul lui Naruto, statea cateva ore in fata pietrei funerare. Shino zicea ca era mai simplu sa o gasesti acolo decat in alte parti. Dar ea nu putea sa faca nimic... Nu mai reusea sa zambeasca, si numele lui Naruto era tabu pentru ea, de fiecare data cand auzea acel nume incepea sa planga. Trecuse aproape un an si ea nu mai scoase nici un zambet. Dar cum ajunsera: -Dar ce sa intamplat aici? zise Ino speriata -Uitati-va ala e sicriul lui Naruto. Cele trei fete se apropiara si vazura ca sicriul a fost deschis si corpul lui Naruto nu mai era acolo -Oh... nu... Dar... dar cine a putut face asa ceva? zise Hinata plangand si fiind speriata de ceea ce vazuse... -Trebuie sa il anuntam pe Hokage imediat! zise Sakura... Si asa se indreptau cu viteza si nervi spre Tsunade. Intre timp Naruto se trezi, era straniu sa se trezeasca asa de dimineata, dar nu mai avea somn. -Am o foame de lupi, dar nu mai vreau sa mananc porcariile alea de ieri. Azi vreau ramen! Din fericire gasise cativa bani, care vroia sa ii cheltuiasca doar pentru o portie buna de ramen. Dar trebuia sa isi ascunda chipul, sa nu fie recunoscu de nimeni. Reusise sa gaseasca o masa asemanatoare a lui Kakashi si o pelerina neagra lunga. Si isi colorase parul de o culoare inchisa, aproape ca parul lui sasuke. Dupa toate aceste modificari era de necunoscut. -''Dina pacate va trebui sa raman asa pana cand nu voi pleca din sat.'' Dar o voce il trezi la realitate, era Gamakichi. -Deci ce a zis... - pai ce sa zica, pentru cateva minute Jirayia amutise, si a zis ca va fi fericit sa te revada in fata statui a lui Yondayme(4 Hokage), la pranz(12:00 fix). Dar de ce arati in halul asta? -Las-o balta, si multumesc Gamakichi. Dar broasca era deja disparuta de ceva timp. -''Bine, ramen pazea ca vin!'' Isi puse bentita si se acoperi bine ca sa nu fie cunoscut de cineva. Ziua era foarte frumoasa, cerul era albastru exact ca ochii sai, si soarele stralucea pe cer. Dar lui Naruto nu prea ii pasa, se indrepta cu viteza spre Ichiraku ramen, si cu o viteza comanda patru portii de ramen. Intre timp, pentru ninja satului, in particular pentru cei zece genin (si doi chuunin), ziua nu era una din cele mai frumoase. -''Imi pare rau baieti, dar nu pot sa le dau aceasta misiune la Jounin. Shikamaru, tu vei fi capitanul echipei. Incercati sa descoperiti totul despre furtul cadavrului lui Na...'' Si Tsunade stia ca pentru Hinata acel nume era tabu... ''Ati inteles voi despre ce e vorba''. Tinerii genin (si cei doi chuunin, pe langa Shikamaru, a fost si Neji ales ca Chuunin). -Uff! In mai putin de o luna o sa fie examenele chuunin si noi ne pierdem timpul aici. zise Kiba. -Cum poti sa spui asemena lucruri! Nu crezi ca persoanele care au fuat cadavrul lui Na... stii tu cine, ar trebui sa o plateasca? tipa Ten Ten -Desigur ca vor trebui sa o plateasca pentru ceea ce au facut, am facut si eu un pic de teatru. -Eu ma intreb... De ce au furat cadavrul? Este evident ca Naruto avea vreun secret. zise Shikamaru ganditor. -Deci Shikamaru! Stii foarte bine ca nu trebuie sa zici acel nume! tipa enervata Ino. -Scuzati-ma. Oricum, pentru moment o sa ne despartim si o sa autam informatii. Grupul de ninja se desprti.
-''Aaaaaa... ce plictiseala! Cred ca e inca devreme ca sa ma intalnesc cu maestrul Jirayia, am sa fac o plimbare.'' In timpul plimbarii Naruto nu intalnii pe nimeni care cunoaste, isi dadu seama ca se schimbasera multe lucruri prin Konoha. Pe la sfarsit le vazu pe Sakura si Hinata. -''La naiba... Alea sunt Sakura si Hinata, si sunt foarte dragute , mai ales Hinata. ce ma apuca! Nebuneala...''
-Cred ca ar trebui sa cauatma in alta parte... zise Sakura. -Hai ragione. Raspunse Hinata. Naruto trecu pe langa ele si se indrepta spre campul de antrenament numarul trei -''Chiar sunt curios sa vad cat de puternic sunt acum cu noile mele puteri''.
La sfarsit cei zece genin a Konohai se intalnira: -Deci ceva informatii? intreaba Neji. -Nimic, nici o informatie. zise Lee -Nici eu nu am gasit nimic. raspunde Shino. -la fel si la mine si Hinata, nici o urma. -Asteptati! Urla Kiba deodata. Toti se intorc spre el. -Asta e mirosul lui... E in apropiere... Hotul ala de cadavre il duce la plimbare. -Unde e Kiba? Intreaba Shikamaru? -La campul de antrenamente numarul trei. -Sa mergem! Ce mai astepati!... zise Shikamaru
Intre timp Naruto se uita la cer intins pe iarba verde si rece: -''Ce plictiseala!''. Dar imedi simti prezenta cuiva, se ridica si nu putea sa creada la ceea ce vedea. Toti prieteni lui veneau direct spre el, si erau foarte suparati. Parea ca era el obiectivul lor. -Sa il prindem! Zise Lee -''Nu, ei nu! Trebuie sa scap de ei!'' naruto incepu sa fuga spre padure, si ceilalti il urmareau. Pana acum Naruto nu isi daduse seama cat de rapid era. -''Hmm... Nu credeam ca am devenit asa de rapid'' -La naiba, e rapid. zise Shikamaru ingrijorat de situatie. -''Baieti, eu Lee si Neji mergem inainte, suntem cei mai rapizi''. zise Kiba. -''Mult noroc''. Cei trei ninja accelera si se mai apropiau cativa metri de Naruto (chiar daca distanta era enorma). -''Sunt rapizi, dar daca pierd timpul fugind, nu am sa fac nimic. Mai dureaza inca doua ore la intalnire, am sa folosesc timpul care imi mai ramane ca sa incerc noua mea putere cu ei.'' Deodata Naruto cobora la sol si astepta urmaritorii, care nu a durat prea mult pana la venirea lor. -Vad ca ai decis sa te opresti?... zise Shikamaru obosit de la cursa facuta. -Sunteti buni, ninja a frunzei (avea schimbata vocea). -Avem cateva intrebari sa iti facem, de ce ai fugit? intrase si Neji in discutie. -Daca voi ma urmareati. Ce ar fi trebuit sa fac? -Nemernicule! Mirosi ca si cadavrul prietenlui nostru. -''Oh nu! Trebuie sa fiu atent. Nu trebuie sa fiu descoperit.'' Se gandi Naruto in timp ce isi privea prietenii. Naruto se asezase in pozitia de lupta. -Vrei sa lupti?... zise Shikamaru in timp ce studia adversarul. -Hai sa va vad de ce sunteti in stare, asa am sa vad si cat sunt de puternic.
Deci va placut.... bagati comment.... ca sa stiu daca il mai fac 
_______________________________________ Naruto & Hinata 4 EVER...:*




naruto violat de hinata Mwahahahahahaha 
|
|