naruxhina
Sannin
 Din: departe de casa:P
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 779
|
|
hai ca am sa va pun un fic de ziua indragostitilor si am zis ca sa nu mai deschid un topic nou... nu e mare e doar un cap.... DECI CAP ASTA NU FACE PARTE DN ACEST FIC.... asa ca cititi (daca vreti) si cat despre capitolele ficului asta am sa va pun unul azi sau voi vedea cand am timp.... si mai repet odata CAP ASTA NU FACE PARTE DIN FICUL ASTA
Deci ficul asta e facut un cadou de Sfantul Valentin(hahahahaha un cadou), aici personajele au 12, 13 ani, inainte sa plece Naruto la antrenament cu Jiraiya... Apropo sa cititi ce e scris in paranteze ca explica anumite lucruri...
NARUTO & HINATA (Valentine's day) Lumina se infiltra usor prin geam, cand un Naruto inca somnoros ridica capul de pe perna. Se sterge la ochi si se ridica din pat, cu o mare viteza si vioi ca intotdeauna. Termina imediat micul dejun (si se stie care e mancarea RAMEN RAMEN si iar RAMEN...XD) si apoi se uita la calendar. -Azi... Sambata... 14 februarie... Uhm, Sfantul Valentin, eh??? (sau ziua indragostitilor) Naruto, ca si cum ar fi citit ziua inmormantarii lui, se imbraca si iese din casa cu o fata trista ca si cum Ichiraku Ramen ar fi fost inchis. Pe strada intalneste o persoana cu o tunsoare care o vedea in fiecare zi si cu cercei in ureche, acel plictisit Shikamaru. -Ehi, Naruto buna dimineata. -Neata... Raspunse el trist. -Dar ce ai??? De fel cand e Sfantul Valentin te vad tot timpul bucuros, pregatit cu acelasi cadou pentru Sakura, chiar daca ar trebui sa il dai la White Day (((((CITESTE SAU TE SPARG: IN JAPONIA DE SFANTUL VALENTIN FETELE DA CADOU LA BAIETI CIOCOLATA, SI EXACT LA O SAPTAMANA DUPA, IN ZIUA WHITE DAY, BAIETII FAC CADOU LA FETE CIOCOLATA.))))) -Exact de asta. De azi incolo am sa uit de Sakura-chan. -Cum de ai aceptat reali... Ehm, cum de te-ai dat batut??? -Sakura-chan se gandeste doar la Sasuke, si nu isi va schimba idea. Am intele chiar in ziua in care ne pregateam sa ne ducem in cautarea lui. <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<FLASHBACK>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> -Naruto... Te rog... Te implor... Adul inapoi pe Sasuke!!! Eu nu am reusit!!! Nu am putut sa il opresc! Poate, Naruto, tu esti unicul... care poate sa il opreasca... si sa salveze Sasuke! <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<SFARSIT FLASHBACK>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> -Nu cred ca e cazul sa mai insist atat, mai ales ca el acum e departe. -Nu te mai gandi. Nici macar eu nu am primit ceva de Sfantul Valentin. -Doar ca tie nu iti pasa de nimic, si de asemenea de Sfantul Valentin. -Femeile sunt plictisitoare. sunt arogante si capricioase, se enerveaza pentru ori si ce nu ii place, si daca esti frumos si popular te tin doar ca un trofeu care lau castigat la vreun concurs si sa se laude. Intre timp, din spatele unui copac, Hinata asculta intreaga conversatie, curioasa de ceea ce vorbeau. Cred ca tu ai descris acum majoritatea fetelor inclus Sakura-chan. Dar spre binele nostru nu sunt toate fetele asa. -Pentru tine ar trebui o fata... Ce stiu eu, o fata care sa te iubeasca asa cum o iubesti si tu... o fata pe care ai ajutato si aparato... Macar si un pic timida. Ii zise Sikamaru referinduse la o anumita persoana (stiti voi care...XD) -... Poate... Hinata era cat pe aci sa aiba un infarct auzind acel ''poate'', si apoi reflecta ganditor. Si infarctul era sa devina si mai rau cand Naruto deschide din nou gura. -Macar de ar vrea cerul sa existe o fata asa. SDEEEEENG!!! Infarctul se transforma in o depresie suicida. Hinata vroia sa se spanzure de un cires, dar intervine Shikamaru sa salveze situatia. -Desigur ca tu ori te faci ori esti un mare IDIOT. Si Hinata ai uitat de ea??? -Hinata? DA , ea corespunde descrierii... Hinata taie funia la timp (chestia asta cu spanzuratul este o imaginatia a Hinatei, NU E CEVA REAL repet NU E CEVA REAL am scriso doar ca sa mai fac un pic lumea sa zambeasca ...XD) -Dar ar trebui sa fie si ea indragostita de mine. Nu mai vreau sa incep din nou in cuceriri imposibile. Pentru ca... -CE??? Intreaba shikamaru in asteptarea unui raspuns... -Mie imi place de ea. Fie ca persoana si ca iubita. Nu vreau sa fac o figur de idiot si cu ea... Hinata in acel moment ar fi vrut sa iasa din spatele copacului si sa strige ''DAR EU TE IUBESC'' dar era Shikamaru, si ar fi facut ea o figura de idioata. Intre timp o alta persoana se apropia, sau mai bine zis Neji. -Buna Dimineata. Despre ce vorbeati??? -Oh... Vorbeam de fete. La tine cum merge treaba, Neji??? -Aceiasi cutie de ciocolata si scrisori anonime. -Bravo tie... -Dar de data asta este una semnata. -Vorbesti serios??? Si de la cine e??? Intreaba Naruto si SHikamaru... -Ehm... Ten-Ten -TEN-TEN? Si ce zice???Intreaba din nou cei doi uimiti. -Ma invita sa ma intalnesc cu ea in dimineata asta cu ea in parc. Cred ca cu ea va fi ceva serios. -Ce vrei sa zici??? Intreaba Naruto nestiind ce vrea sa zica... -Toate celelalte fete e ca si cum ar fi facuto ca asa e moda. De asta nu semneaza niciodata scrisorile. ''Ala e baiatul cel mai dragut din scoala. Trebuie sa fiu cu el asa ma pot lauda.'' Multe fete o fac doar pentru asta. Si aceiasi treaba e si la baieti. -Cum a fost Naruto, care se uita tot timpul la Sakura. Continua Shikamaru. -Apropo, Shikamaru. Tatal tau ma rugat sa iti dau asta. Nu erai acasa cand a venit. -Dar e... un cadou de Sfantul Valentin. Zise Shikamaru uimit. -CE!? Pentru Shikamaru!? -Si este... si semnata, dar e in un cod cifrat. Dar nu e asa de complicat. Trimis din: satul nisip ''sa fie oare'' Eu plec, am sa va povestesc mai tarziu de la cine e. Ne vedem mai tarziu. zise Shikamaru in timp ce se indrepta spre casa. -Si tu ai o intalnire, Neji. Dute. Lasama singur cu durerea mea... -Intalnirea e peste jumatate de ora. Pot sa iti fac companie pentru... Neji activa Byakugan si vazu pe Hinata drept copac si ceea e avea in buzunar. -Hmm... Daca ma gandesc mai bine cred ca e mai bine daca ma duc un pic in anticip. Am intalnirea in partea cealalta a parcului deci voi avea un pic de mers. Ne vedem mai incolo. Il saluta Neji. -Pa si noroc cu intalnirea... Ii raspunse Naruto trist. Naruto se ghemui pe banca, intre timp Neji, mergand, trece pe langa Hinata si ii sopti... -Dute, curaj. Hinata se misca lent ca Neil Armstrong care cobora pe scari din Apollo 11 (Daca nu stiti cine e acest ''Neil Armstrong'' cautati pe Google si veti afla... cred ca ficul asta l-am facut destul de amuzant... XD), aflanduse cam la vreo zece metri de Naruto. Inainteaza in liniste, cu pasi marunti si indecisa la inceput, dar la fiecare pas pe care il face indecizia dispare lasand loc determinarii. Sase metri, inima incepe sa bata mai rapid. Patru metri. Hinata lungeste pasul. Trei. Doi. Unu... Naruto se ridica intorcanduse deodata, si o sperie pe Hinata, care se arunca in spatele unui tufis. -Hi... Hinata. Ce faci??? Intreaba Naruto uimit. -Ehm... -Scuzama te-am speriat. Nu a trebuit sa ma ridic asa deodata. -N.. Naruto-kun... -Da? -Am... ceva sa iti zic -Ce??? -Ehm... Nu pot sa iti zic aici. Putem sa mergem la lacul din parc? -Bine. Sa mergem Naruto ii intinde o mana de ajutor Hinatei, care intre timp era inca in spatele tufisului. Hinata, un pic rusinata, acepta ajutorul oferit. Apoi, mergeau pe straduta din parc care era plina de flori de cires, pana cand au ajuns la malul lacului din parc. Cei doi se aseaza la umbra unui copac, pe o bancuta, si amandoi inrosesc un pic. -Deci, ce vroiai sa imi zici? -Ehm, mai intai ma ceva sa iti dau. -EH!? Hinata scoase din buzunar o cutie, acoperita cu hartie portocalie, si inchis cu o fundita rosie. -E... pentru tine.. -pentru... mine? -Daca nu il vrei, nu e nimic. Raspunse Hinata ingrijorata si timida. -Nu, nu e din cauza asta... Naruto ia pachetul din mana Hinatei cu viteza dar si cu mare atentie, ca si cum ar fi fost o parte din corpul sau. -E ca... sunt neicrezator... confuz mai bine zis... -De... deschidel. -I.. Imediat Naruto dezgheata cu delicatete nodul, usor deschidea pachetul, ca si cum i-ar fi fost frica sa rupa continutul. In cutia, facuta din plastic, era o tableta de ciocolata alba, desenata deasupra o inimioara rosie. Naruto se balbaie fara sa reuseasca sa scoata un sunet, si Hinata devine rosie ca un ardei. -De... De ce mi lai dat chiar mie??? Intreaba Naruto bucuros si confuz in acelasi timp. -Pentru ca face parte din ceea ce am... de... zis... Hinata determinata ca niciodata decide sa ii spuna ceea ce simte pentru el... -A...Adica??? -E de ceva timp de cand vroiam sa iti zic... Cred ca de la examenul chuunin... Nu... cred ca e de cand eram la scoala. -Naruto... Hinata se apropie de chipul lui Naruto -.....''Oh, Doamne''... Naruto o privea in ochi albi si fermecatori ai Hinatei, chiar daca erau aproape inchisi. -...EU... Ca si un fulger in cer senin, ceva cade in lac, ridicand o cantitate mare de apa. Din lac rasar Shikamaru, Neji si TenTen. -Oh, Nu! -Trebuia sa se rupa ramura chiar in momentul cel mai frumos? zise Ten-Ten. -Eu am zis de le inceput ca Nu ar fi trebuit... dar ce e aceasta enorma cantitate de chakra? Intreaba Neji Hinata era cu fata ascunsa printre maini, rusinata, intre timp un Kyuubi Naruto furios se repezi la malul lacului. -POT SA STIU CE NAIBA FACETI VOI AICI, RASA DE... -A fost idea lui Shikamaru! Urla Ten-Ten speriata... -CEEE!? Dar daca tu erai ce-a curioasa sa vada cum se va termina!? -Eu vreau doar sa zic ca am fost obligat sa vin... Zise Neji. -DISPARETI, SAU POATE CA VRETI SA IL AJUNGETI PE AL TREILEA HOKAGE''Iarta-ma, al treilea Hokage!''(adica in mormant) Ca si cum ar fi fost urmariti de un rechin, cei trei enervanti dispar inotand in partea cealalta a lacului. Naruto se calmase si reveni la normal, se indreapta imeiat spre Hinata. -Hinata, imi pare rau. Eu... -Nu iti face griji. Stiam ca se va intampla ceva de genul, asa ca... Hinata, inca rosie, scoase din buzunar o scrisoare, sigilat cu o inimioara de ceara rosie. -Vroiam sa iti zic in fata dar, alta sansa nu vad. Acum sunt prea timida... Iarta-ma... -Hinata! Asteapta! Hinata fuge fara sa se intoarca cu ochii in lacrimi. Naruto intinde mana ca si cum ar fi vrut sa o prinda, ca sa o intoarca inapoi si ramane asa cateva secunde, chair si dupa ce ea disparuse. Naruto stranse pumnul cu furie pe ceilalti si pe el insusi... -Si acum? Se face dupa amiaza in Konoha, si Naruto e inca asezat pe banca la malul lacului, cu privirea pierduta in gol. Un sunet de pasi il trezeste la viata. E Sakura, care se apropia de banca. -Mi-au povestit ceea ce ti sa intamplat. -......... -Ai ramas in coma toata ziua? Nici macar nu ai fost la magazinul de ramen. -......... -Inteleg ca ceea ce tiau facut a fost teribil, vazand ca a fost prima oara cand cineva tia daruit un cadou de Sfantul Valentin. -......... -Nici macar nu ai deschis scrisoarea? Ii zise Sakura in asteptarea unui raspuns. -......... Sakura incepu sa se enerveze, incepea sa devina foarte feroce. Il ia pe Naruto de gulerul bluzei si incepe sa urle. -Acum stai si asculta-ma, rasa de idiot! Fata aia ti-a facut un cadou si era cat pe aci sa te sarute! Chiar daca cretini aia au distrus totul, nu e un motiv bun ca sa te dai batut! Acum tu ai sa te duci sa mananci o portie de ramen, ai sa revii la normal si apoi ai sa citesti aceasta scrisoare! -......... -DECI!? -...Ai dreptate. Sunt un idiot in tot ceea ce fac, daca nu as fi fost idiot si in asta mi-as strica reputatia. -Acum te recunosc. Stii, esti norocos. Dar si Hinata e norocoasa. -EH? -Chiar daca iti gasesti curajul sa ii te declari persoanei iubite, nu e zis ca si el simte acelasi lucru pentru tine. (se refera la ea si la Sasuke, ca sa nu credeti altceva...XD) -...Sakura... -Ahhh! Nu iti face griji pentru mine... Naruto este lovit violent si zboara in aer pana cand aterizeaza direct in fata la Ichiraku Ramen.(Sa stiti ca a zburat doar vreo 20-30 de metri daca nu ma insel asta e record mondial...XD) Naruto se ridica si se aseaza la masa, asezand scrisoarea -Sakura aia... se crede tot timpul seful... Naruto plimaba scrisoarea in mana, si se decide sa o deschida cu mainile tremurand si transpirate doar dupa ce a mancat. Naruto citeste scrisoarea cu inima la gat. ''Naruto, nu stiu daca voi avea vreodata curajul sa iti dau aceasta scrisoare. dar totusi am decis sa iti zic. Te iubesc. Te iubesc la nebunie. te iubesc de mult timp. De cand eram la academie si de la examenele chuunin si de cand sau intamplat toate acele lucruri. Tu miai dat curaj sa continui lupta contra Neji si mai protejat, luptand, si stiu ca a fost greu pentru tine. Esti persoana cea mai importanta pentru mine si nu vreau sa petrec restul vietii fara tine. Nici nu ai idee cat de nefericita sunt. trebuie sa gasesc un mod ca sa iti zic ceea ce simt pentru tine. Am nevoie de tine ca sa reusesc, dar mi-e atat de frica, pentru ca sentimentele mele pentru tine sunt asa de puternice si...'' Naruto nu terminase de citit scrisoarea. Fuge imediat, spre casa Hyuuga, lovinduse pe strada de toata lumea. Se face noapte. Ajuns in fata vilei Hyuuga se catara pe zidurile case si apoi pe peretii externi a casei, pana cand a ajuns in fata unici ferestrea iluminata din toata casa. Hinata e in picioare, in Kimono. Si il priveste pe Naruto cu tristete. Naruto deschide fereastra si intra in camera sa. -E totul adevarat? -Imi pare rau ca ti-am zis doar acum... Peste cateva zile tu vei pleca... ii zise Hinata cu lacrimi in ochi. -Nu... Nu stiu ce sa zic ca sa nu te vad trista... -Ma... Ma iubesti si tu? Intreaba Hinata in asteptarea raspunsului. -Da. -Serios? -Am... Am zis ca da, da. Esti unica persoana pe care o iubesc cu adevarat si pe care o voi iubi intotdeauna, Te iubesc, Te iubesc mai mult ca pe viata mea si vreau sa nu ne mai desparta nimeni si nimic in lume. Hinata incepuse sa planga de fericire, dar Naruto se apropie de ea si o ia in brate, o imbratiseaza puternic ca si cum nu ar fi lasato niciodata sa plece. -Imi promiti ca ai sa imi scrii? Intreaba Hinata fericita. -Desigur ca am sa iti scriu. Si tu promiti ca de acum incolo ai sa imi zici totul si ca nu va trebui sa iti citesc in gand. -...Am sa fac cum zici tu. -Esti suparat pe mine? -Suparat? si de ce? -Pentru ca am fost asa de proasta. -Dar nu am de ce sa fiu suparat, si tu nu esti prostuta tu esti viata mea. ii sopti Naruto la ureche. Cei doi se apropiau din ce in ce mai mult -Deci acum... Suntem... Impreuna? Intreaba Hinata timida. -Da micuta mea si vom fi impreuna pentru tot restul vietii. Cele doua priviri se intalnira, buzele se ating. Continua sa se sarute si sa se imbartiseze pentru toata noaptea, un sarut pasional si plin de iubire un sarut care a dat startul unei noi iubiri. Naruto fusese prins de Neji in camera Hinatei, dar promise sa nu zica la nimeni. Apoi Naruto va pleca in antrenament dupa cum toti stim, si la intoarcerea lui... Dar sa lasam ca asta sa fie o alta poveste... HAPPY VALENTINE'S DAY
Daca va placut baga un comnet dac nu tia placut te salut... sa stiti ca in iculasta nu prea am tinut cont de descriere. lam facut aseara pe la vreo 3 dimineata.... bye bye 
Modificat de naruxhina (acum 17 ani)
_______________________________________ Naruto & Hinata 4 EVER...:*




naruto violat de hinata Mwahahahahahaha 
|
|